Çelenkler ve Ferforjeler

çelenkler düğün çelengi, açılış çelengi ve cenaze çelengi olarak temelde 3 kola ayrılır. Cenaze, düğün ve açılış çelenkleri hazırlanırken konspte uygun olarak farklı renklerle ve çeşitlerde çiçekler kullanılır. Ferforjeler düğün ve açılıiş törenleri için tercih edilen güzel, zarif ve gösterişli çiçek aranjmanlarıdır ve demir ferforje ayaklıklar üzerine hazırlanır.

Düğün Çelenkleri


Çelenk, daire veya armut şekli verilerek çiçekler ile  tahta veya demir ayaklıklar üzerine hazırlanan çiçek tasarımlarıdır. Çelenkler istek ve beğeniye göre farklı malzemeler ile farklı şekillerde hazırlanabilir. Genellikle zemini hazırlanırken strafor köpük ve tahta ayaklıklar kullanılır. Çelenk üzerine karanfiller, gerberalar, cinyeler ve isteğe farklı çiçekler ile çelenk tasarımları yapılır. Düğün çelenkleri olarak bilinen Gelin Duvağı modeli düğünlerde en çok tercih edilen ve sipariş verilen çelenk türüdür. Renkli çiçekler ile bezenen düğün çelenkleri gözalıcı ve dikkat çekici olması sebebi ile düğün sahibine "bu mutlu gününüzde sizlerin yanındayız" mesajı verir. Ayrıca düğün çelenkleri üzerine büyük puntolar ile yazılan şahıs ve firma isimleri düğünlerde sizleri temsilen çelenklerin üzerine çarpraz bir açı ile takılır.

Cenaze Çelenkleri

Cenaze çelenkleri, cenaze ve törenlerde merhum kişiyi anarken merhumun yakınlarının acılarını paylaşmak ve desteklerini iletmek için hazırlanan çiçek tasarımlarıdır. Cenaze çelenkleri genellikle siyah zemin üzerine kırmızı veya beyaz çiçekler kullanılarak hazırlanır. Kırmızı karanfil ve ölüm çiçeği diye bilinen glayör cenaze çelenkleri hazırlanırken en çok tercih edilen çiçeklerdir. Kırmızı ve beyaz gerberalar da cenaze çelengi yapımında çokça kullanılır.

Ferforje ve Çelenk Siparişi

İzmir Çiçekçilik kalitesi ve güvencesi ile dilediğiniz çelenk ve ferforjeleri seçip alışveriş sepetinize ekleyebilir aynı gün içerisinde adrese teslim olmasını sağlayabilirsiniz. Çelenk siparişi ve ferforje siparişi verirken en çok dikkat etmeniz gerekn konu çelenk ve ferforjenin hangi amaç ile gönderildiğidir. Cenazeye çelenk göndermek ile düğüne veya açılışa çelenk göndermek farklıdır. Bu sebeple uygun çelenk seçilmelidirç. Düğüne ve açılışa ferforje göndermek içinse İzmir Çiçekçilik'te farklı ve benzersiz birçok ürünü bulabilir, içerisinden beğeninize ve bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz.


Whatsapp ile Sipariş