Düğün Çiçekleri

Düğün için tarihi belirlediniz, her şey hazır. Şimdi düğününüzü muhteşem bir törene çevirecek en güzel çiçekleri bulmanız için İzmir Çiçekçilik çiçek ustaları tarafından hazırlanan düğün çiçekleri koleksiyonu yardımınıza koşsun. Düğüne özel muhteşem buketler, düğün çiçek aranjmanları, düğüne ferforje çiçekleri, düğün çelenkleri, düğün süslerini siz değerli müşterilerimiz için derlediğimiz Nikah & Düğün Çiçekleri kategorisinde bulabilirsiniz. Düğüne gönderilecek çiçekler düğün konseptine uygun olmalıdır. Düğün, kişileri bir araya getiren eğlenceli ve güzel duyguların paylaşıldığı organizasyondur. Bu sebeple düğün çiçekleri iç açıcı renklerde, gösterişli ve şık olmalıdır. Bir yakınımızın düğününe çiçek göndermek istersek, alternatifler arasından seçim yapmamız gerekecektir. Düğün sahibi yakınımıza güzel temennilerimizi ve tebrik mesajlarımızı içeren güzel notlar eşliğinde düğün masasına konulacak şık çiçek aranjmanları gönderebiliriz veyahut gelin ve damadın uzun süre muhafaza edebileceği, düğün sonrasında da evlerine götürerek evlerini dekor edebilecekleri canlı saksı çiçeklerinden gönderebiliriz. Çeşitli düğün çiçekleri arasından, kendinize en uygun olanı seçip, İzmir Çiçekçilik aracılığı ile adrese gönderebilirsiniz.

Düğüne Çelenk

Düğünlere gönderilen çelenklere, gelin duvağı çelenk veya sepet ismi de verilir. Düğün çelenkleri 2.7 metre boyunda gösterişli çiçek tasarımlarıdır. Düğün çelenklerini göndermekteki amaç, düğün sahibini tebrik etmek, güzel temennilerde bulunmak ve desteklerimizi iletmektir. Talebe göre, düğün çelengi üzerine gönderen şahıs ismi veya logolu firma isimleri yazılabilir. Düğün çelengi yazısı büyük beyaz şerit üzerine büyük puntolar ile yazılır. Düğün çelengi hazırlanırken genellikle beyaz ve kırmızı karanfiller, renkli papatyalar, pembe, beyaz gerberalar, sarı cinyalar gibi canlı renklere sahip ve uzun süre dayanıklı çiçekler kullanılır. Düğün çelengi hazırlanırken mevsim koşulları da dikkate alınmalıdır. Özellikle yaz düğünlerinde, düğün çelenkleri hazırlanırken sıcak hava koşullarına dayanıklı sarı renk çiçekleri kullanmak akıllıca olacaktır. Yaz mevsimi kır düğünlerinde güneş altında en çok dayanan çiçekler, ışığı yansıtan sarı cinyalardır. 

Düğün Çelenklerinde Hangi Çiçekler Tercih Edilir?

Düğüne çelenk gönderirken dikkat edilmesi gereken konulardan en önemlisi çiçeklerin taze ve canlı olmasının yanı sıra hava koşullarına dayanıklı çiçeklerin tercih edilmesidir. Sarı, kırmızı cinyalar, karanfiller sıcak ve soğuk hava şartlarına oldukça dayanıklı çiçeklerdir. Özellikle sarı renkli çiçekler yazın güneş ışınlarını yansıttığı için diğer renk çiçeklere göre daha dayanaklıdır. Yaz düğünleri genellikle kır düğünü şeklinde ve açık alanlarda olduğu için sıcak hava koşullarına dayanıklı çiçekler ile hazırlanan çelenkler tercih edilir. Gönderdiğimiz çelengin dikkat çekmesini ve bizleri en iyi şekilde temsil etmesini bekleriz. Bu sebeple çelenk en az 2.5 metre boyunda olmalı, muntazam bir şekilde dikakt çekici renkli güzel çiçekler ile hazırlanmalıdır. Kırmızı karanfiller, renkli gerberalar, beyaz glayöller, lilyumlar dikkat çekici ve şık çelenklerin hazırlanmasında kullanılan hoş en hoş çiçeklerdendir.

Düğüne Hangi Çiçek Gönderilir?

Düğünlere genellikle şahsı ve firmaları temsil eden büyük gösterişli çelenkler, en güzel çiçekler ile hazırlanan ferforje düğün çiçekleri, düğün masası aranjmanları, vazoda çiçekler, canlı saksı çiçekleri ve orkideler tercih edilir. Düğün sahibi çiçek aranjmanlarını ve saksı çiçeklerini evine götürebilir ve uzun süre hoş bir anı ve dekoratif bir ev bitkisi olarak muhafaza edebilir.

Ferforje Düğün Çiçekleri

Ferforjeler, düğünlere özel hazırlanan beyaz, pembe gibi yumuşak renkler kullanılarak ferforje ayaklıklar üzerine tasarlanan şık ve zarif düğün çiçekleridir. Ferforje ayaklıkları  metre, 1.5 metre gibi farklı uzunluklarda olabilir ve üzerine yapılan çiçek aranjmanına göre farklı şekillerde hazırlanır. Ferforjeler, düğün salonu kurallarına göre değişiklik göstermek ile birlikte genellikle düğün masasına yakın yerlere veya salon içerisine görünür yerlere konumlandırılır. Ferforje düğün çiçeği, en şık ve görkemli düğün çiçeklerindendir.

Nikah Çiçeği

Nikah masası çiçekleri, nikaha özel çiçek tasarımları, nikah için çelenk, nikah için canlı saksı çiçekleri gibi bir çok nikah çiçeği seçeneğini İzmir Çiçekçilikte bulabilirsiniz. Nikah masası çiçekleri, genellikle beyaz, yavru ağzı, pembe gibi yumuşak renkli çiçekler kullanılarak hazırlanır. Nikah masası üzerine lilyumlar, ithal ve yerli güller, cipsolar, papatyalar ve birbirinden farklı taze çiçekler kullanılarak özenle hazırlanan nikah çiçekleri, dekoratif ve hoş görüntüsü ile mutlu günlerin tamamlayıcısı niteliğindedir.

Whatsapp ile Sipariş