Çelenkler 

Çelenkler, aylık sepet ismi ile de bilinen ayaklı, görkemli çiçek tasarımlarıdır, törenler ve özel günler için tercih edilir. Düğün, açılış, cenaze, anma gibi törenlerde şahısları ve firmaları temsilen gönderilen çelenkler, konsepte ve gönderim amacına uygun çiçekler ile hazırlanır. Tüm çelenklerin ortak noktası en az 2.5 metre boyunda gösterişli ve ayaklı çiçek tasarımları olmalarıdır. Çelenk üzerine büyük beyaz şeride yazılan logolu firma isimleri, şahıs isimleri törenlerde sizleri en iyi şekilde temsil edecek şekilde, İzmir Çiçekçilik çiçek uzmanları tarafından ustaca hazırlanmakta ve belirtilen saatte adrese teslim edilmektedir. Çelenklerin yapımında tahta ayaklıklar, beyaz veya renkli çerçeveler ve mevsim koşullarına, konsepte uygun çiçekler kullanılmaktadır. Çelenk üzerine gönderen ismi yazılmasının yanı sıra talebe göre güzel dileklerin bulunduğu kısa mesajlar da yazılabilir. Çelenkler adrese teslim edildikten sonra, tören alanında göz önünde olacak bir yere konumlandırılır.

Düğün Çelenkleri

Düğün çelenkleri diğer çelenklerden farklı olarak tek ayak üzerine hazırlanır ve boyu 2.5 metre ile 3 metre arasında değişir. Düğün çelengi armut model, tek katlı sepet, iki katlı sepet, üç katlı sepet veya özel sütun şeklinde hazırlanabilir. Düğün çelenk modeline, gelin duvağı ismi de verilir. Düğün çelengi, düğün konseptine uygun olarak beyaz veya renkli çerçeve üzerine hazırlanmaktadır. Çelenk üzerine, en hoş görünümlü ve mevsim koşullarına uygun çiçekler ile tasarım yapılır. Bir yaz düğününe gönderilmek üzere hazırlanan çelenk üzerindeki çiçekler sıcağa ve güneşe dayanıklı olmalıdır. Bu sebeple, sıcağa en az duyarlı çiçeklerden olan gerberalar, karanfiller ve cinyalar çelenk yapımında çokça tercih edilir. Özellikle sarı renkli çiçekler, güneş ışığını yansıtması sebebi ile yaz düğünü çelenkleri için harika bir seçenek olacaktır. Düğün çelenkleri üzerine beyaz şeride büyük puntolar ile talebe göre gönderen şahıs ismi veya logolu şirket ismi yazılabilir. Ayrıca gönderen isminin altına "Mutluluklar Dileriz", "Bir Ömür Boyu Mutluluklar" gibi güzel dilekler de eklenebilir.

Açılış Çelenkleri

Açılış çelenkleri, tek ayak üzerine hazırlanır ve boyu yaklaşık 2.7 metredir. Açılış çelenkleri model olarak düğün çelengine benzer. Armut model açılış çelengi, tek katlı açılış çelenk, üç katlı açılış çelenk ve sütün şeklinde farklı modellerde olabilir. Açılış çelenkleri, hayırlı bir olayı kutlamak ve tebrik amaçlı gönderilir. Yeni iş yeri açmış, yeni başarılara imza atan dostlarımıza hayırlı olsun dileklerimizi ve güzel temennilerimizi iletmek, destek olmak amacıyla açılış alanına açılış çelenkleri göndeririz. Gönderilen açılış çelengi, firma sahibini motive eder, iş dünyası açısından güzel bir adım atarken destekçileri olduğunu hissettirir. Gönderilen açılış çelengi aynı zamanda bizleri de temsil edecektir. Açılışa gönderilen çelenk üzerine talebe göre gönderen şahıs ismi veya gönderen firma ismi büyük puntolar ile yazılır. İş dünyasında, dayanışma çok önemlidir. Başarılan en güzel işler dayanışma içerisinde, güvene dayalı ve sağlam insan ilişkileri üzerine kurulur. Bu sebeple yeni bir iş yeri açan veya yeni adımlar atan sevdiklerimize çelenk göndermek gibi naçizane jestlerde bulunuruz.

Cenaze Çelenkleri

Cenaze çelenkleri, cenaze ve törenlerde merhum kişiyi anarken merhumun yakınlarının acılarını paylaşmak ve desteklerimizi iletmek amacı ile hazırlanan görkemli çiçek tasarımlarıdır. Cenaze çelenkleri diğer çelenklerden farklı olarak iki ayak üzerine hazırlanır. Yaklaşık 3 metre boyunda cenaze çelengi, sonsuzluğun simgesi olan dairesel biçimdedir. Cenaze çelenkleri dairesel siyah çerçeve üzerine veya çerçevesiz olarak hazırlanabilir. Çelenk üzerine beyaz kuşak üzerine büyük siyah puntolar ile talebe göre gönderen şahıs ismi, logolu veya logosuz firma isimleri yazılabilir. Gönderen ismi yanı sıra, "Başınız Sağ Olsun" gibi taziye mesajları da eklenebilir. Cenaze çelenkleri açılış ve düğün çelenklerinden çok farklıdır. Cenaze merasimine uygun çiçekler ile hazırlanması geren cenaze çelenginde, kırmızı karanfiller, beyaz karanfiller, beyaz gerberalar, beyaz papatyalar, lilyumlar ve cenaze çiçeği olarak bilinen beyaz glayöller kullanılır. Kırmızı renkli karanfiller, özlemi ve vefat eden kişiye duyulan sevgiyi temsil eder. Beyaz çiçekler ise masumiyet, günahsız ve karakterli kişiliği simgeler.

Ferforjeler

Ferforjeler, 1.6 metre boylarında, görkemle ve dekoratif çiçek aranjmanlarıdır. Ayaklı çiçek aranjmanı olarak da bilinen ferforjeler, dekoratif ve şık demir ayaklıklar üzerine özel olarak tasarlanır. Çelenklere kıyasla daha estetik görünümlü ve portatif olan ferforje çiçek aranjmanları, düğün, açılış veya cenazeye gönderilebilen gösterişli çiçek tasarımlarıdır. Ferforje çiçek aranjmanı üzerinde de temsilen beyaz şerit üzerine gönderen şahıs ismi veya gönderen firma ismi yazılır. Ferforje çiçek aranjmanı tasarımında, güller, lilyumlar, lisyantuslar, gerberalar, karanfiller, papatyalar, glayöller gibi trend çiçekler ve dekoratif garnitürler kullanılır.

Çelenk Fiyatları

İzmir Çiçekçilikte usta ellerce, özenle hazırlanmış her bütçeye uygun çelenkleri bulabilir, kolaylıkla sipariş verebilir ve adrese teslim alabilirsiniz. Çelenk fiyatları çelenk üzerinde kullanılan çiçek miktarı ve çiçek türüne göre farklılık gösterir. İthal ve yerli çiçekler ile hazırlanmış çelenklerin fiyatı farklılık göstermektedir. Uygun fiyatlı düğün çelenkleri, uygun fiyatlı açılış çelenkleri, uygun fiyatlı cenaze çelenkleri, uygun fiyatlı anıt çelenkleri gibi kalite fiyat ürünlerini sitemizde bulabilir, kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Kaliteden ödün vermeden hazırlanan makul fiyatlı çelenkler, sizleri özel günlerde en iyi şekilde temsil edecektir. Aradığınız özel hazırlanmış lüks bir cenaze çelengi ise, yine en güzel çelenk tasarımlarına adresimizden ulaşabilir, sipariş verebilirsiniz.Whatsapp ile Sipariş