Kız İsteme Çiçeği

Kız isteme töreni, Türk toplumu gelenek ve göreneklerinde yüzyıllardır süre gelen evlilik öncesi ailelerin tanışması ve anlaşmasını amaçlı bir adettir. Sadece Türk toplumunda değil birçok farklı kültüre mensup toplumlarda da ailelerin tanışması amacıyla kız isteme benzeri görüşmeler yapılır. Kız istemeye giderken erkek tarafının çok dikkat etmesi gereken iki temel şey ,kız isteme çiçeği ve isteme çikolatasıdır. Kız isteme çiçeği kız tarafının beğenisini kazanmak amacı ile özenle hazırlanan şık bir çiçek tasarımı olmalıdır. Kız isteme çiçeği olarak genellikle kırmızı gül buketleri tercih edilir. Gül buketler 21 gül buketi, 41 gül buketi, 101 gül buketi,200 gül buketi, 201 gül buketi gibi farklı sayılardaki güller ile isteğe uygun hazırlanıp süslenir. Trendlere uygun olarak kız isteme çiçekleri günden güne değişmektedir. Eskiden daha çok klasik kız isteme buketleri tercih edilirken günümüzde baş harfli kişiye özel kutuda kız isteme çiçekleri, şakayıklardan hazırlanmış isteme buketleri, beyaz güllerden kız isteme buketleri de çokça tercih edilir olmuştur. Kız isteme çiçeği, içerisinde hangi renk çiçekler kullanılmış ve hangi tarzda olursa olsun çok şık ve gösterişli olmalıdır. Bu sebeple isteme buketleri hazırlanırken özel abaka ambalajlar ve şık kaliteli malzemelerden yapılmış kaplamalar kullanılmaktadır. İsteme buketi süslemesi talebe göre istenilen renklerde yapılabilir.


İsteme Çiçeği 101 Gül

İsteme çiçeği denilince akla gelen ilk çiçek şüphesiz ki güldür. Güller aşkı ve tutkuyu simgelediği için kız istemelerde de çokça talep edilir. İzmir Çiçekçilik kırmızı güllerden kız isteme çiçeği, beyaz güllerden kız isteme çiçeği, fuşya güllerden kız isteme çiçeği, orkide ve güllerden kız isteme çiçeği gibi zengin kız isteme çiçeği koleksiyonu ile kutsal evlilik kurumuna gidecek ilk adım olan isteme törenlerin için birçok kaliteli ve şık çiçek seçeneği sunuyoruz. Kız isteme buketi hazırlanırken elbette ki talebe göre istenilen sayıda gül adedi kullanılabilir ancak gelenekselleşmiş olan 101 gül buketidir. 101 adet gül ile hazırlanmış isteme çiçeğinin özel bir anlamı vardır. 101 gül anlamı, "Sen benim için tek ve özelsin" demektir. 101 gül, aynı zamanda "101 kere maşallah nazar değmesin" demektir. 101 kırmızı gül ile hazırlanmış buket hem anlamlı hem de gösterişli bir görünüme sahip harika bir isteme çiçeği modelidir. İzmir Çiçekçilik 101 gül isteme buketi hazırlarken birinci kalite uzun boylu ve büyük çiçekli Rodos gülleri kullanmaktadır. 

İsteme Çiçeği ve Nişan Söz Çiçeği 

Nişan ve söz törenleri, aile arasında ve kalabalık gruplar ile birlikte büyük organizasyonlar şeklinde olabilir. Kız isteme törenleri ise sadece aile fertleri ve birinci dereceden yakınların katıldığı evde yapılan küçük çaplı törenlerdir. Tercihe göre söz ve nişan kız isteme ile birlikte aynı zamanda yapılabilir.  Bu gibi durumlarda geleneksel isteme çiçeği olan 41 kırmızı gül, 101 kırmızı gül, 21 kırmızı gül buketleri çokça tercih edilir. Nişan ve söz çiçeği seçilirken ise kırmızı gül buketleri yanı sıra pembe, beyaz, lila gibi yumuşak renklerde çiçekler ile tasarlanmış şık ve gösterişli söz nişan çiçekleri, söz nişan çiçek aranjmanları, kutuda özel tasarım çiçekler tercih edilebilir. İzmir Çiçekçilik İsteme & Söz & Nişan Çiçekleri kataloğunda farklı zevklere uygun özenle usta ellerce tasarlanmış birbirinden şık isteme çiçek buketleri, nişan çiçekleri ve söz çiçeklerini bulabilir, kolaylık sipariş verebilirsiniz.

Whatsapp ile Sipariş